Sipariş Öncesi


 • Ürün orijinal mi?

Sitemizde satılan ürünler ruhsatlı üretici firması ile yetkili satıcı ve/veya ithalatçı firmasından alınmakta olup orijinal ürünlerdir. Ürünler size açılmamış paketlerinde ve fişi veya faturası ile gönderilmektedir.

 • Ürün stokta var mı?

Satıştaki ürünlerin çoğu NaturelMarket stoklarında bulunmakla birlikte, diğer ürünler bakımından da siparişiniz doğrultusunda tedarikçi firmalarından temin edilerek size gönderilmektedir.

 • Bulunduğum adrese kargo dağıtımı yapılıyor mu?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması Türkiye’nin her bölgesine teslimat yapmaktadır. Ancak bazı özel bölgeler için teslimat günü ya da şekli değişkenlik gösterebilir.

 • Ürünün KDV dahil net fiyatı nedir?

Ürün sayfalarımızda ürünlerin KDV dahil net fiyatları belirtilmektedir.

 • Ürünün kargoya veriliş süresi kaç gündür?

Firmamız stoklarında mevcut olan ürünlerimiz siparişiniz onaylandıktan sonra 24 saat içinde kargoya verilmektedir. Öğlen 14:00’den önce tamamlanan siparişleri aynı gün kargolamaya gayret etmekteyiz.
Bunun dışında kalan ürünleri sipariş vermeniz durumunda ise, ürün tedarikçi firmadan ortalama olarak 2 gün içerisinde getirtilmekte ve en geç 3 işgünü içinde kargoya verilmektedir.

 

Sipariş Anı


 • Siparişimi direkt müşteri temsilcisine vermek istiyorum.

Sitemizden sadece online olarak sipariş verilebilmektedir. Telefon ya da e-posta yoluyla sipariş vermek mümkün değildir. Ancak Ankara’da bulunuyorsanız, öncesinde müşteri hizmetlerimiz ile görüşerek istediğiniz ürünleri mağazamızdan satın alabilirsiniz.

 • Yeni sipariş vermek istiyorum.

Sitemizden online olarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 • İptal olmuş üyeliğimi yeniden aktif hale getirmek istiyorum

Üyelik iptali müşterilerimizin talepleri doğrultusunda onay alınarak tarafımızdan yapılmakta olup daha sonra aktif edilememektedir.

 • Ürünün kargosu bedava olmasına rağmen, siparişime kargo bedeli yansıtılıyor.

Kargo bedava kampanyalarımız değişkenlik göstermektedir. Ürüne özel kargo bedava, belli tutar üzeri alışverişte kargo bedava gibi kampanyalarımız bulunmaktadır.
Ürüne özel kargo bedava kampanyalarında sepetinizde sadece o ürün olması durumunda kargo bedava olacaktır.

 • EFT/Havale ile ödemem onaylanmadı

EFT/Havale ile yapılan ödemelerin onaylanabilmesi için ödeme dekontunuzun üzerinde mutlaka sipariş numaranız yazmalıdır. Sipariş numarası olmayan ödemeler, sizin vereceğiniz bilgiler doğrultusunda kontrol edilerek sipariş onayı gerçekleşecektir.

Teslimatı Beklerken (Sipariş Sonrası)


 • Teslimat adresimi değiştirmek istiyorum.

Sitemizden verdiğiniz siparişlerinizin teslimat adresini üyelik sayfanızdan değiştirebilir ya da müşteri hizmetlerine mesaj göndererek değişim talebi iletebilirsiniz. Kargo çıkışı yapıldıktan sonra kargo firmasına talep iletilmek suretiyle adres değişikliği yapılabilmektedir. Bir sipariş için tek bir adres üzerinden teslimat yapılmaktadır.

 • Fatura bilgilerinde değişiklik yapmak istiyorum.

Sipariş formunda belirlediğiniz fatura adresinizde değişiklik yapılamaz.

 • Fatura teslimat adresimi değiştirmek istiyorum.

Sipariş oluşturma aşamasında belirlediğiniz fatura ismi ve adresi değiştirilemez. Bu nedenle siparişinizi onaylama süreci içinde size gösterilen sayfalarda fatura adresinizi kontrol etmeli ve siparişinizi bu şekilde onaylamalısınız.

 • Siparişimdeki ürünü değiştirmek istiyorum.

Ödeme işlemleriniz, sipariş oluşturma anında tamamlandığı için ürün değişim işleminde seçtiğiniz yeni ürün fiyatının, siparişinizdeki ürün fiyatı ile aynı ya da daha düşük tutarda olması gerekir. Ürün değişim işlemi bu koşulda ancak siparişiniz tedarik sürecinde iken gerçekleştirilir. Ürün kargoya verildikten sonra ürün değişim işlemi yapılamaz.

 • Kargomu şubeden teslim almak istiyorum.

Sipariş sayfasındaki Sipariş Notları bölümüne “Şubeden teslim almak istiyorum.” şeklinde bir bilgi notu yazarsanız ya da iletişim sayfamızdan bize göndereceğiniz bir mesajda kargonuzu “şubeden teslim” almak istediğinizi belirtirseniz kargonuz “şubeden teslim” şeklinde gönderilir.

 • Ayrı siparişlerimin aynı kargoyla topluca gönderilmesini istiyorum.

Son siparişinizde Sipariş Notları bölümüne “Önceki siparişlerim ile birlikte gönderilmesini istiyorum.” şeklinde bir bilgi notu yazarsanız ya da iletişim sayfamızdan bize göndereceğiniz bir mesajda siparişlerinizi tek bir kargo ile almak istediğinizi belirtirseniz siparişiniz size tek bir kargo çıkışı ile gönderilir.

 • Siparişi verdiğim ürünlerin ileriki bir tarihte teslim edilmesini istiyorum.

Kargonuzun 30 günlük yasal süre içinde herhangi bir tarihte kargoya verilmesini Sipariş Notları bölümüne “Siparişimi XX/XX/20XX tarihinde kargolayın.” şeklinde bir bilgi notu ile ya da iletişim sayfamızdan bize göndereceğiniz bir mesajda belirtirseniz, sipariş verdiğiniz ürünler ilgili tarihte kargoya verilecektir. Teslimat tarihi teslimat bölgesi vs. koşullarına göre değişmektedir.

 • Kargoya verilmemiş olan siparişimi iptal etmek istiyorum.

Siparişinizdeki ürünler henüz tedarik aşamasında ise siparişinizi yine online olarak iptal edebilirsiniz. Sipariş Takibi sayfanızda bulunan “Sipariş İptal” butonuna basarak tüm siparişinizi iptal edebilir ya da “Sipariş Detay” sayfanıza girerek bir ya da birkaç ürün iptali gerçekleştirebilirsiniz.

 • Siparişimi iptal etmiştim, ancak tekrar aktif olmasını istiyorum.

Siparişiniz iptal edildiğinde ödemiş olduğunuz tutar banka hesabınıza online olarak geri ödenmektedir. Bu sebeple, iptal edilen siparişiniz yeniden aktif edilememektedir. Dilerseniz online olarak yeniden sipariş verebilirsiniz.

 • Siparişime yeni bir ürün eklemek istiyorum.

Ödeme işlemleri siparişinizi oluşturma aşamasında tamamlanmakta olup nihai sipariş olarak bize ulaşmaktadır. Bu sebeple mevcut siparişinize yeni ürün eklenememektedir. Dilerseniz sitemizden ayrıca sipariş verebilirsiniz.

 • Kargodaki siparişimi iptal etmek istiyorum.

Sipariş iptali sadece ürünleriniz tedarik sürecinde iken yapılabilmektedir. Kargoda bulunan ürününüz için iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Aynı siparişimdeki farklı ürünlerin farklı adreslere teslim edilmesini istiyorum.

Siparişlerinizde tek bir teslimat adresi kaydı alınabilmekte olup aynı siparişte bulunan farklı ürünler farklı teslimat adreslerine teslim edilememektedir.

 • Siparişim bana ne zaman teslim edilir?

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra, kargo firmasının teslimat zamanı teslimat bölgenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Detaylı bilgiyi Kargo firmasından alabilirsiniz.

 • Siparişimin belirli bir saat aralığında teslim edilmesini istiyorum.

Siparişleriniz için kargo teslimatı tercihinde bulunduysanız teslimat saati belirleyememekteyiz. Teslimatlar kargo firmasının çalışma saatleri içinde size teslim edilecektir.

 • Kargo takip numaram nedir?

Siparişiniz tarafımızdan kargo firmasına teslim edildikten sonra size SMS ve e-posta yoluyla kargo takip bilgileriniz iletilir. Bu bilgilendirme size ulaşmadı ise Sipariş Takibi sayfanızdan kargo bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

 • Kargo şirketi bulunduğum adrese seyrek teslimat yapıyor.

Kargo firmalarının teslimat süreleri teslimat bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir. Mobil Bölge olarak tanımlanan teslimat yerlerine kargo firması haftada bir ya da birkaç kez teslimat yapmaktadır.

Teslimat Anı


 • Kargo kutum boş/hatalı çıktı.

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Ürünü, bu tutanak ile birlikte NaturelMarket’e geri gönderebilirsiniz.

 • Siparişim eksik olarak gönderilmiş.

Siparişinizde yer alan ürün/ürünlerden bir ya da birkaçı faturanızda gönderildi olarak görünmesine rağmen teslim edilen kargo paketi içinde yoksa öncelikle “İletişim” sayfasından “Siparişimde Eksik Ürün var” mesajı gönderiniz.
Eksik ürün başvuruları ürünlerin size teslim edilmesinden sonraki 14 gün içinde sitemiz üzerinden yapılmalıdır.
İlgili yetkilimiz başvurunuzu inceleyecek ve talebinizi işleme alacaktır.

 • Hasarlı ürün gönderilmiş.

Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Ürünü, bu tutanak ile birlikte NaturelMarket’e geri gönderebilirsiniz.

 • Sipariş ettiğim ürün yerine farklı bir ürün geldi.

Siparişiniz size ulaştığında faturada yazan ile kargonuzdan çıkan ürünün farklı olması halinde sitemiz iletişim sayfasından bize bildirmeniz gerekmektedir.

 • Faturam gelmedi.

Faturalarınız, sipariş oluşturma aşamasında yaptığınız tercihe göre gönderilmektedir. Sipariş faturanızın ürün ile birlikte gönderilmesini istediyseniz NaturelMarket paketi üzerinde şeffaf bir poşet içinde faturanız yer alacaktır. Faturanızın siparişinizden ayrı olarak farklı bir yere gönderilmesini istediyseniz faturanız tarafımızdan posta ile fatura adresinize daha sonra gönderilecektir.

 • Siparişimdeki ürünler ayrı ayrı teslim ediliyor.

Satışı yapılan ürünlerin tahmini teslimat süreleri değişkenlik göstermektedir. Siparişinizde birbirinden farklı zamanlarda temin edilen ürünler bulunabilir. Ürünleriniz temin edildikten sonra bekletilmeden hemen kargoya verilmektedir.

 • Hediye Ürünüm Gönderilmemiş

Siparişinizde yer alan ürün/ürünlere ait hediyeler paket içinden çıkmadı ise iletişim sayfasından bildirmeniz gerekmektedir.
Başvurular ürünlerin size teslim edilmesinden sonraki 7 gün içinde sitemiz üzerinden yapılmalıdır.
İletişim formu doldurmanız sonrasında ilgili yetkilimiz başvurunuzu inceleyecek ve talebinizi işleme alacaktır.

Teslimat Sonrası


 • Ürünü gönderdim, iadem ne zaman yapılır?

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, iade koşullarına uygunluğu incelenmekte ve 14 gün içerisinde işleminiz sonuçlandırılmaktadır.

 • Kargo firması iade gönderimi almaya gelmiyor.

Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlemekte olup, ürün gönderim işlemleriniz için kargo firmasına günlük olarak kurye talebi iletmeniz gerekmektedir. Örneğin dün itibari ile kurye talebi ilettiniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, bugün tekrar talep iletmeniz gerekmektedir.

 • 14 günlük iade sürem doldu, ürünü iade edebilir miyim?

Yasal süreçler gereği iade işlemleri, ürünün size teslim tarihinden itibaren ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. Bu sürenin dışında kalan talepleri ne yazık ki karşılayamıyoruz.

 • Ürünümü iade etmek istiyorum.

İade etmek istediğiniz ürün için öncelikle ürün sayfasında bulunan “İade Koşulları” bölümünü okumanızı rica ederiz. Ürün iadesi teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde sitemizden iletişim sayfasından başvuruda bulunmanız doğrultusunda yapılabilmektedir.

 • İade için verilen kargo kodu geçersiz.

Ürün gönderimi için verilen gönderi numaraları kargo firmalarının sistemlerinde 10 gün boyunca geçerlidir. 10 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda sitemizden yeniden başvuruda bulunarak yeni bir gönderi numarası almanız gerekmektedir.

 • Yapılan para iadesini hesabımda göremiyorum

Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır. İade işlemi NaturelMarket tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza NaturelMarket tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Lütfen dekontun size ulaşmasından itibaren bankanıza ait minimum süreyi kontrol ediniz. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

 • Para iadem henüz yapılmadı.

Ödeme şekli “Havale/EFT” olan siparişlerin geri ödeme işlemi IBAN üzerinden gerçekleşmekte olup, geri ödeme işlemi için üyelik sayfanız üzerinden IBAN numarası kaydetmeniz gerekmektedir.

Müşteri Hesabı


 • “Hesabım” Nedir?

“Hesabım” sayfasından siparişlerinizi ve arıza/iade/değişim işlemlerinizi takip edebilir; kazandığınız hediye çekilerini görüntüleyebilir; üyelik bilgisi güncelleme, şifre ve adres değişikliği gibi hesap ayarlarınızı kolayca yapabilirsiniz. Size özel fırsatlar ve dönemsel kampanyalar da bu sayfada duyurulur.

 • NaturelMarket.com’a nasıl üye olabilirim?

NaturelMarket.com’a hiçbir ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Hemen şimdi, kolayca! Ana sayfamızdaki “Giriş Yap” butonuna tıklayın ve açılan sayfadaki üyelik formunu doldurun. Aramıza katıldığınızda kampanyalardan, indirimlerden ve daha pek çok fırsattan herkesten önce haberdar olacak, NaturelMarket.com’a üye olmanın ayrıcalığını doyasıya yaşayacaksınız.

 • Üyelik avantajları nelerdir?

Türkiye’nin güvenilir doğal ürün mağazasına üye olmanız size pek çok avantaj sağlar. Mesela, ilgi alanınıza giren ürünlerdeki kampanya, indirim vb fırsatlardan herkesten önce haberdar olursunuz. Sitemizin sunduğu ayrıcalıkları, yenilikleri hemen duyarsınız.

 • Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üyelik bilgilerinizi güncellemek için “Hesabım”-“Hesap Ayarlarım” yönlendirmelerini takip edin. “Üyelik Bilgisi Güncelleme” sayfasında gerekli değişiklikleri yapıp “Kaydet” butonuna tıkladığınızda bilgileriniz güncellenmiş olacaktır.

 • Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

“Üye Girişi” sayfasındaki “Şifrenizi hatırlamıyorsanız tıklayın” linkinden şifre hatırlatma adımlarının olduğu sayfaya ulaşın. Üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi belirtilen alana yazarak “Devam” butonuna tıklayın. Yeni şifre belirlemeniz için size gerekli olan link e-posta adresinize hemen gönderilir. Bu linki tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilir, daha sonraki üyelik girişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.
Ayrıca dilediğiniz zaman “Hesabım” sayfasından şifre değişikliği yapabilirsiniz.

 • Bilgilendirme mesajlarını nerede görebilirim?

NaturelMarket.com’da yaptığınız işlemlerle ilgili veya taleplerinize yönelik size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajlarına ulaşmak için eposta adresinizi kontrol edebilir, sipariş-kargo-teslimat ve diğer süreçleri kolayca takip edebilirsiniz.

 • “İstek Listem” ne işe yarar?

NaturelMarket.com’da birçok ürün var; bu nedenle sitemizi gezerken beğendiğiniz ürünleri aklınızda tutmanız biraz zor olabilir. Ürün resimlerinin sağ tarafında bulunan “İstek Listeme Ekle” linkine tıklayarak dilediğiniz ürünü alışveriş listenize ekleyebilir, daha sonra satın almak istediğinizde listenizden sepetinize aktarabilirsiniz.
Bir istek listeniz olduğunda, sürekli sipariş verdiğiniz ürünleri her seferinde tekrar arayıp sepete eklemekle uğraşmaz; listenizden sepete aktarma yaparsınız. Her alışverişin sonunda sepetiniz otomatik olarak silinir, listenizdeki ürünler ise siz silene kadar orada kalır.

İade Ve Geri Gönderim İşlemleri


İade ve geri gönderime ilişkin bilgilere alışverişiniz sırasında okuduğunuz ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesinden ulaşabilirsiniz.

 • Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde NaturelMarket’e başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

 • Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

Sitemizde bedava ürün olarak satılan ürünlerin tek başına iade işlemi yapılmamaktadır. Hediye ürünün iade alınması işlemi ancak ana ürün ile birlikte gönderildiğinde gerçekleştirilmekte olup hem ana ürünü hem de hediye ürünü aynı anda göndermeniz gerekmektedir. Bu sebeple her iki ürün için de iade talebinizin olması gerekmektedir. Gelen ürünlerin her ikisi için de iade işlemi yapılacak ve sadece ana ürüne ödediğiniz bedel size geri iade edilecektir.
*İade işlemi için göndereceğiniz ürünlerde eğer hediye ürününüz de varsa iade sırasında ana ürün ile birlikte hediye ürünü de bize göndermelisiniz.

 • Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

• Lütfen iade işlemi için, ürünü NaturelMarket’e göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.
• İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
• Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
• “Hesabım” sayfasına gidin. Sayfanın sol tarafında bulunan “İade İşlemleri” butonuna basın.
• İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürünü İade Etmek İstiyorum” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum” u işaretleyerek “Devam Et” butonuna basın
• Açılan yeni pencereden iade edeceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
• “Kaydet ve Bitir” butonuna bastıktan sonra kaydınızı oluşturulmuş olacaksınız. Ekranda çıkan “Yurtiçi Kargo Gönderi Kodu”nu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürününüzü bize gönderin.

 • Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

• İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, “kargo gönderi kodu”nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz Kargo ile gönderebilirsiniz.
• E-posta adresinize gönderilen “kargo gönderi kodu”nuza ayrıca başvuru takip linki ile de ulaşabilirsiniz.

 • Kargo şirketine nasıl ulaşıp, ürünü nasıl vereceğim?

• Gönderim aşamasında kargo görevlisine gönderi kodunuzla birlikte alıcının anlaşmalı e-ticaret sitesi NaturelMarket.com olduğunu belirtmeniz yeterlidir.

 • Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

• Ürününüz NaturelMarket.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.
• İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 14 gün içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
• İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, Başvuru Takip sayfasından takip etmek için tıklayın.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

 • İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

• Gönderdiğiniz ürün/ürünler, NaturelMarket.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 14 günlük yasal süre içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
• Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
• Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.
İade işlemi NaturelMarket tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir.
Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza NaturelMarket tarafından kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir.
İade işleminin banka hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süre geçtikten sonra, halen hesabınızda iade tutarını göremiyorsanız, dekontta belirtilen bilgiler ile bankanıza başvurunuz.

 • Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım?

Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir.

 • Kargodan ürünü teslim alırken ne yapmam gerek?

Ürününüzü teslim alırken kontrol etmenizi ve üründe fark edebileceğiniz bir hasar olup olmadığını kargo görevlisi yanında tespit etmenizi özellikle öneririz. Eğer bu aşamada bir tespitte bulunursanız kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanızı ve ürünü teslim almadan aynı kargo ile geri göndermenizi rica ederiz.
Kargo tarafından NaturelMarket’e ürünün hasarlı olduğuna ilişkin bilgilendirme yapıldığında; ürünün iade işlemleri başlatılacak ve “ürün bedel iadesi” gerçekleştirilecektir.

 • Üründe hasar olduğunu kargodan ürünü teslim aldıktan sonra fark etttim, ne yapmam gerek?

“Kargo Tespit Tutanağı” olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasardan/deformasyondan NaturelMarket sorumlu değildir.

 • Siparişimdeki ürünler eksik geldi. Ne yapmalıyım?

Öncelikle size ulaşan faturadaki ürünler ile paket içindeki ürünleri kontrol ediniz. Siparişinizde “kısmi teslimat” (aynı siparişteki ürünlerin ayrı ayrı paketlenerek gönderimi) işlemi de yapılmış olabilir. ‘Hesabım’ sayfasından siparişlerinizin kargoya verilme tarihlerini ve ürün durumunu kontrol edebilirsiniz.
Kontrolleriniz sonrasında size eksik bir ürün ulaştı ise; ‘Siparişimde Eksik Ürün Var” Başvurusu seçeneğiyle “Hesabım” sayfasından başvuruda bulunmanızı rica ederiz. Gerekli incelemeler tarafımızdan hızlıca yapılarak ve eksik ürün tarafınıza gönderilecektir.

 • Ürünün hediyesi bana ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Satın aldığınız ürüne ait hediye ürünün size ulaşmaması durumunda, ‘Ürün Aparatı/Aksesuarı Eksik” Başvurusu seçeneğiyle “Hesabım” sayfasından başvuruda bulunmanız gereklidir
Bildiriminiz doğrultusunda, eksik Hediye ürün tedarikçi firmadan talep edilirek, 10 iş günü içinde adresinize kargoyla gönderilir.

 • Faturam bana ulaşmadı. Ne yapmalıyım?

Perakende alışverişlerde perakende fişi yasal sınır altındaki siparişleriniz için fiş gönderilecektir. Bunun üzerindeki alışverişler için fatura kesilip ürün paketleri içinde bir zarfın içinde tarafınıza gönderilir. Bu nedenle, gelen paketi öncelikle kontrol etmenizi rica ediyoruz.

 • Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 14 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.
Ürününüz NaturelMarket tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve lojistik tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.
– “Hesabım” sayfasının sağ tarafından bulunan “İade İşlemleri” butonuna basın.
– İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürün Yanlış Geldi” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafından bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum”u işaretleyerek “Devam Et” Butonuna basın.
– Açılan yeni pencereden geri göndereceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin.
– Kaydet ve Bitir butonuna bastıktan sonra kaydınız oluşturulmuş olacaktır. Ekranda çıkan Yurtiçi Kargo gönderi kodunu kullanarak belirtilen tarihe kadar ürünü bize gönderin.

 • Yanlış ürünü NaturelMarket’e nasıl göndereceğim?

• Ürünlerinizi tarafımıza ücretsiz olarak, e-posta adresinize bildirilecek olan, “kargo gönderi kodu” ile anlaşmalı olduğumuz Kargo aracılığıyla geri gönderebilirsiniz.

 • Ürün NaturelMarket’e ulaştıktan sonra süreç nasıl devam ediyor?

• Ürününüz NaturelMarket tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve lojistik tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.
Konu hakkındaki sorularınızı İletişim sayfasından iletebilirsiniz.

İletişim


 • Müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?

Müşteri hizmetleri departmanımız ile Elektronik Posta yoluyla haftanın 7 günü, 24 saat gönderdiğiniz sorulara en hızlı şekilde yanıt verir. “İletişim” sayfasından bize sorularınızı yöneltebilir, cevapları eposta adresinizden takip edebilirsiniz.
E-postayla çözülemeyen her türlü sorununuz için Pazar günü hariç her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında 0545 244 33 44 numaralı müşteri hizmetleri telefonumuz ile  Telefon / SMS / WhatsApp yoluyla iletişim kurabilirsiniz.

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a ulaşmak için tıklayınız.

27/11/2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne ulaşmak için tıklayınız.